Sri Sri School of Yoga

Wizja

Prowadzenie autentycznej edukacji jogicznej na Świecie

Misja

Uczyć jogi w czystej, tradycyjnej formie z naciskiem na technikę i pragmatyczne, naukowe podejście

O Szkole Sri Sri Joga

Szkoła Sri Sri Jogi została założona przez Sri Sri Raviego Shankara, światowego działacza humanitarnego, mistrza jogi i medytacji. Nasza szkoła dąży do poprawy zrozumienia jogi na Świecie poprzez edukację i szkolenia, które są oparte o tradycją wedyjską – najgłębsze źródła jogi – oraz długą linię mistrzów. Czyniąc jogę dostępną i przydatną dla współczesnego człowieka niezależnie od wieku, zdolności, kultury i religii. Poprzez wszechstronną i wielowymiarową edukację, opartą na naukowych fundamentach, nasze programy szkoleniowe obejmują i integrują wszystkie aspekty jogi, w tym Hatha Yoga (wysiłek), Raja Yoga (bez wysiłku, królewska) Gyana Yoga (mądrość), Karma Yoga (działanie), Bhakti Yoga (miłość). Podstawowymi elementami naszych szkoleń są asany (pozycje jogowskie), pranayamy (techniki oddechowe), medytacja oraz umiejętność doświadczenia i zastosowania jogi po za matą.

Absolwenci programu przechodząc profesjonalnie zaprojektowane szkolenie, doświadczają głębokiego, osobistego zrozumienia jogi, co pozwala im przekazywać powyższe aspekty swoim uczniom. Piękno podejścia Sri Sri do jogi polega na unikalnym połączeniu fundamentalnych zasad praktyki (Sadhana), pomoc innym i kontemplacji (Satsang), które poprzez rozwój jednostki wspomaga rozkwit ludzkich wartości w społeczeństwie.

Yoga Alliance, USA

Szkoła Sri Sri Joga jest  szkołą jogi zarejestrowaną (RYS® – Registered Yoga School) w Yoga Alliance, USA od 2010 roku. Absolwenci naszych programów szkoleniowych dla trenerów, mogą zarejestrować się w Yoga Alliance jako zarejestrowani nauczyciele jogi (RYT® – Registered Yoga Teachers).

Indian Yoga Association

Szkoła Sri Sri Joga jest członkiem Indian Yoga Association (IYA), inicjatywy podjętej przez rząd Indii wraz ze wiodącymi instytucjami jogowskimi, która po 25-30 latach starań zaowocowała zrzeszeniem wszystkich instytutów jogi pod jednym parasolem. Stowarzyszenie IYA jest apolityczną, nie związaną z religią organizacją typu non-profit. Jedynym celem jej działalności jest promowanie wiedzy o jodze i jej zastosowaniach w celu przysporzenia korzyści wszystkim grupom społecznym. Organ samoregulacyjny ustanowiony 31 października 2008 r. Zatwierdzony przez Ministerstwo AYUSH, Ministerstwo Zdrowia i Dobrostanu Rodzin oraz Rząd Indii. Siedziba stowarzyszenia znajduje się obecnie w Narodowym Instytucie Morarji Desai w Indiach w Delhi.

“Like a flower bud, human life has the potential to blossom fully. Blossoming of human potential to fullness is yoga.”

– Gurudev Sri Sri Ravi Shankar

FACULTY & BOARD MEMBERS

Beatrice Iulini

Beatrice Iulini

Teacher Training Director

Passionate Yoga practitioner since more than 18 years, in 2003 she specialized in SRI SRI YOGA, , designed to help yoga aspirants get a true experience of what Yoga is, realize their full potential and offer their talents in service to the society. She travels Europe wide conducting workshops featuring yoga, meditation and take home techniques for a healthier yogic life style.

Born in Italy, Beatrice has a University Degree in Communication and Political Science. She worked for 10 years as PR and communication manager.  Dealing with daily stress and work-life balance as main challenges of a very dynamic and committed daily life in management , she turned to Yoga and Meditation as uplifting lifestyle first, then as a way of developing an holistic personality as well as inspiration for a life of service and fulfillment.

A direct student of Sri Sri Ravi Shankar and under the guidance of the teachings of Yogacharya Krishanji Verma, she is a certified 500HRYT YOGA teacher, teaches yoga and meditation and serves as director and Teachers’ Trainer at the Sri Sri School of Yoga. In Italy she is the referent and founder of the SRI SRI YOGA ITALIA National Association and serves as President of the International Association for Human Values Italy

Tatiana Jakob

Tatiana Jakob

Teacher Trainer

Tatiana urodziła się jako piąta z rodzeństwa w Kolumbii (Ameryka Południowa) w roku 1965. Spędziła tam dużą część dzieciństwa w środowisku pełnym radości i miłości, w otoczeniu dzikiej przyrody. Te doświadczenia z dzieciństwa wpłynęły istotnie na jej dalsze życie i edukację. W 1985 roku Przeprowadziła się do Niemiec, aby studiować sztuki piękne. Wyszła za mąż w 1988 roku, rozpoczynając nowy etap swojego życia. Wyzwania związane z wychowaniem trójki dzieci otworzyły jej oczy na nowe, ważne aspekty życia.

Głęboka potrzeba służenia ludzkości zainspirowała Tatianę do spojrzenia w głąb własnego umysłu i przyłożenia większej wagi do rozwoju osobistego. Proces ten rozpoczął się w 2001 roku po wzięciu udziału w warsztatach medytacyjnych prowadzonych przez Sri Sri Ravi Shankara. Odkrycia wewnętrzne z tym związane skłoniły ją do zaangażowania się w rozwój fundacji Art of Living.

Jej zrozumienie jogi opiera się nie na fizyczności, lecz na wewnętrznym przebudzeniu, które przynosi integralność życiu. Opierając się na tym podejściu w 2008 roku zaczęła prowadzić program „Sri Sri Yoga” w Niemczech.

Jej pasja do jogi stała się inspiracją dla wielu osób niezależnie od wieku, płci czy przekonań. Przesłanie było jasne: żyj swoim życiem w harmonii i rozpocznij swoją osobistą podróż do wewnętrznego przebudzenia dzięki starożytnym technikom jogi.
Brała udział w wielu projektach promujących jogę w Europie, takich jak: Forum Etyki Sportu w Zurychu (2014 i 2016), Forum etyki w biznesie organizowanym w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2016 roku jest członkiem zarządu Art of Living Germany.

Tatiana jest akredytowana w Yoga Alliance jako RYT 500H dla Sri Sri Yoga. Obecnie pracuje w Sri Sri School of Yoga Europe jako Starszy Wykładowca i członek Rady Dyrektorów odpowiedzialny za budowanie społeczności.

Swami Jyothirmayah

Swami Jyothirmayah

Board Member, Faculty

Swami Jyothirmayah, Członek Zarządu, Wykładowca

Swami Jyothirmayah jest jednym z najbardziej doświadczonych uczniów Sri Sri Ravishankara. Jako międzynarodowy wykładowca Fundacji Art of Living, podróżuje po całym świecie, dając swój wkład w budowę wolnego od stresu społeczeństwa.

Urodzony w 1972 roku w ortodoksyjnej rodzinie chrześcijańskiej w Kerali w południowych Indiach, Swami Jyothirmayah wychowywał się w konwencjonalny sposób na lekcjach biblijnych, uzupełniając regularne lekcje szkolne. Kierując się nauką Biblii, wyrósł na osobę o liberalnym spojrzeniu i postawie służby. Po ukończeniu studiów Literatury na Uniwersytecie w Calicut rozpoczął pracę w rodzinnym biznesie.

Wkrótce postanowił poświęcić się służbie ludzkości i przynoszeniu radości i pokoju. Sam został instruktorem programów Art of Living i zaczął brać udział w kursach.

Podróżując po ponad 40 krajach w Europie, krajach dalekiej, środkowej i południowo-wschodniej Azji, Swami Jyothirmayah dociera do wszystkich dzięki starożytnej mądrości indyjskiej dotyczącej umiejętności radzenia sobie z ciałem, oddechem i umysłem.

Dzisiaj Swami Jyothirmayah, będąc powiernikiem Sri Sri Ravishankara, bardzo często reprezentuje Sri Sri na wielu międzynarodowych wydarzeniach. Reprezentował Fundację Art of Living na Światowym Forum Ekonomicznym, New Delhi (2012) i Światowy Festiwal Kultury, New Delhi (2011).

Z głęboko zakorzenionym poczuciem oddania, wielką miłością i współczuciem dla otaczających go ludzi oraz silnym zaangażowaniem w szlachetną sprawę służenia ludzkości, Swami Jyothirmayah dzieli się i służy wizji Sri Sri, by przynieść niezachwiany uśmiech na każdej twarzy na tej planecie.

Swami pełni obecnie funkcję członka zarządu i wydziału wyższego w Sri Sri School of Yoga Europe.

Lars Heckmann

Lars Heckmann

Finance Manager
Christoph Glaser

Christoph Glaser

CEO

Christoph Glaser | Członek Zarządu

Christoph ma ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń z zakresu jogi, medytacji, samorozwoju, przywództwa, odporności i etyki w ponad 50 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obu Amerykach. Prowadzi również warsztaty TLEX w ramach Harvard Business School.

Christoph uzyskał tytuł magistra z polityki publicznej na Humboldt-Viadrina School for Governance w Berlinie i ukończył z wyróżnieniem Business School Basel.

Od 2006 roku Pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Światowego Forum Etyki w Biznesie w ramach partnerstwa z Bankiem Światowym, a od 2009 roku również Dyrektora Generalnego TLEX Europe. Ponadto Służy także jako członek zarządu w Sri Sri School of Yoga Europe.

Chaithanya Chandrasekharan

Chaithanya Chandrasekharan

Anatomy&Physiology

Lekarz Ajurvedyjski, Doradca w zakresie holistycznego zdrowia (dieta i styl życia). Consultant and Guide on Holistic Health poprzez dietę i styl życia. Psycholog traumy, stresu i zarządzania behawioralnego. Prowadzi wykłady na temat zaburzeń psychologicznych i psychosomatycznych. Posiada specjalistyczną wiedzę na temat promowania globalnej świadomości dobrego samopoczucia poprzez integrację lokalnych systemów medycznych, opieki zdrowotnej i psychologii.

Keerti Mathur

Keerti Mathur

Anatomy & Physiology

Keerti Mathur jest doświadczonym osteopatą z ponad 10 letnią praktyką. Współpracuje z Centrum Chodów i Postawy przy Harley Street w Londynie. Jest członkiem wydziału Art of Living i zapalonym muzykiem. Pod przewodnictwem Sri Sri Ravi Shankara Keerti pracował nad założeniem pierwszej w Indiach szkoły medycyny osteopatycznej w ramach Sri Sri University Orissa.

Barbara Bendel

Barbara Bendel

Teacher Trainer

Barbara has been practicing yoga for more than 15 years. In 2006 she finished her first yoga teacher training in Sri Sri Yoga institution and started teaching yoga all around Europe and supporting people on the way to recognise their strength and uniqueness. As a business coach and trainer Barbara is able to connect the aspects of personal development with awareness and mindfulness using the Sri Sri Yoga Technics for example relaxation and meditation for leadership development.

Barbara was born in Poland and moved to Germany 20 years back. She completed her psychology studies with a focus on consulting, training and work psychology at the University of Hamburg, Germany. She is a certified systemic consultant, certified from Coaching Training Institute, according to the guidelines of International Coach Federation (ICF)).

As a direct student of Sri Sri Ravi Shankar, in 2007  Barbara started her training to become a Teachers’ Trainer  at the Sri Sri School of Yoga.

Yoga is Barbara’s passion. She believes that, yoga should not be limited to yoga mat. It starts after the yoga sessions, while becoming more self-aware and confident in the daily life. Yoga is a way of life, it’s a philosophy which includes the self-awareness and mindfulness. Yoga Asana, Pranayama and Meditation are technics which helps to get there.

ADVISORY BOARD

Kamlesh Barwal

Kamlesh Barwal

Kamlesh Barwal jest międzynarodowym trenerem w Fundacji Art of Living. Podróżuje po całym świecie, ucząc ludzi ze wszystkich środowisk, kultur i religii, jak skutecznie zarządzać umysłem i emocjami oraz eliminować stres. Techniki jogi, których uczy pomagają ludziom żyć w harmonii w środowiskach wielokulturowych, dają więcej spokoju i radości w życiu.
Przez ostatnie czternaście lat Kamlesh przeprowadziła liczne warsztaty w Indiach, Kazachstanie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach, Rosji oraz wielu krajach Europy.

Jej ulubiony styl prowadzenia zajęć to połączenie prostoty, zabawy, humoru i filozofii jogi oraz wiedzy artystycznej.
Po za działalnością operacyjną, Kamlesz zasiada również w radzie doradczej Sri Sri School of Yoga a także prowadzi szkolenia trenerskie na poziomie zaawansowanych i jest egzaminatorem programu Yoga Teachers Certification Programme w ramach Yoga Alliance. Jest laureatką nagrody Vishalakshi za wkład w rozwój jogi.

Kamlesh urodziła się w himalajskim stanie Himachal Pradesh w Indiach. Ukończyła wydział Zarządzania na Uniwersytecie Himachal Pradesh uzyskując tytuł licencjata. Tam po raz pierwszy spotkała się z programami Art of Living, które pomogły jej radzić sobie ze stresem w okresie studenckim. Dzisiaj Kamlesh w swojej działalności łączy wiedzę o jodze z doświadczeniem managerskim, które zdobyła piastując stanowisko kierownika działu kadr w Międzynarodowym Centrum Art of Living w Bangalore.

Oprócz prowadzenia zajęć związanych z jogą, Kamlesh odegrała istotną rolę w organizacji pięciu Międzynarodowych Konferencji Kobiet (od 2005 roku).

Sri Sri Ravi Shankar

Sri Sri Ravi Shankar

Sri Sri Ravi Shankar jest działaczem humanitarnym, duchowym przewodnikiem i ambasadorem pokoju. Jego wizja społeczeństwa wolnego od stresu i przemocy zjednoczyła miliony ludzi na całym świecie poprzez projekty charytatywne i programy edukacyjne Art of Living.

Został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym najwyższymi odznaczeniami cywilnymi Kolumbii, Mongolii i Paragwaju. Jest również laureatem Padma Vibhushan, najwyższej nagrody cywilnej przyznawanej raz do roku w Indiach. Uzyskał 16 doktoratów honoris causa od uczelni na całym świecie.

Sri Sri Ravi Shankar jest kanclerzem Sri Sri University i Przewodniczącym ds. Kontroli Jakości w Komitecie Certyfikacji Jogi w Indiach. Jest także członkiem Rady Sanktuarium Amarnath (mianowanej przez rząd Dżammu i Kaszmiru w Indiach). Był przewodniczącym Komitetu Powitalnego na obchody 500-lecia koronacji Krishnadevarayi (z nadania Rządu Stanu Karnataka w Indiach).