200h SRI SRI JOGA KURS NAUCZYCIELSKI 

Sri Sri Joga, powstała z inspiracji wybitnego i w pełni rozwiniętego mistrza jogi Sri Sri Raviego Shankara. To wyjątkowo prosta, a jednocześnie bardzo głęboka praktyka jogi zaczerpnięta ze starożytnej tradycji wedyjskiej.

Porozmawiaj z nami

Wymagania wstępne

  • Szczere zainteresowanie nauką autentycznej jogi
  • Regularne praktykowanie jogi
  • Rekomendacja nauczyciela Sri Sri Jogi

Przygotowanie do kursu nauczycielskiegoymag

Po zakwalifikowaniu otrzymasz pakiet szkoleniowy do wykonania przed przyjazdem. Pakiet szkoleniowy składa się z:

  • Zadanych lektur do przeczytania
  • Zadań pisemnych
  • Zadań praktycznych
  • Zadanych tematów do autorefleksji

Wszystkie zadania muszą wykonane i przesłane przed rozpoczęciem kursu nauczycielskiego.

Program kursu nauczycielskiego

Program kursu nauczycielskiego 200h Sri Sri Joga jest prowadzony zgodnie z naukami Sri Sri Raviego Shankara. Program obejmuje wszystkie ścieżki jogi, w tym: Gyana yoga (ścieżka wiedzy), Bhakti yoga (ścieżka oddania i szczerości), Karma yoga (ścieżka bezinteresownej służby dla społeczeństwa), Hatha Yoga (ścieżka determinacji) i Raj yoga (ścieżka bez wysiłku).

Nauczysz się wszechstronnie rozwijać siebie, poprzez skuteczną praktykę pranajam, asan i zaawansowanych technik jogicznych, których działanie wykracza poza ciało, aby rozwinąć umysł i duszę. Dzięki tej niezwykłej praktyce doświadczysz, czym jest prawdziwa, pełna joga, zdefiniowana jako połączenie ciała, umysłu i duszy.

Materiały

Niezbędne do ukończenia kursu są następujące materiały szkoleniowe:

Lektury: Podręcznik  Sri Sri Yoga dla studentów, Jogasutry Patandżalego, Hatha Yoga Pradipika, Anatomia i fizjologia oraz podstawy biznesu jogi.

ZACZNIJ SWOJĄ GŁĘBOKĄ WEWNĘTRZNĄ TRANSFORMACJĘ

1. Filozofia jogi, święte pisma, etyka i styl życia

Zajęcia z zakresu filozofii jogi, starożytnych pism, etyki i stylu życia zawierają przegląd różnych świętych pism jogi, takich jak: Bhagavad Gita, Jogasutry Patandżalego, Joga Sara Upaniszady i Hatha Yoga Pradipika. Co ważne, nauczysz się, jak włączyć autentyczną filozofię jogi do życia codziennego.

2. Asany Sri Sri Joga

Zajęcia z asan Sri Sri Jogi dają dogłębne poznanie i zrozumienie asan, uczą właściwej metodologii praktykowania asan i doradzają, jak poprawnie uczyć wykonywania asan. Położony jest nacisk na obserwację i zrozumienie wpływu każdej asany na ciało fizyczne, centra energetyczne i umysł.

Omawiane są także modyfikacje asan w celu poprawy elastyczności, siły mięśni oraz intensywności asan, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb uczniów. Dodatkowo uczestnicy kursu nauczą się, jak poprawić równowagę, symetrię i ustawienie pozycji.

Kurs odkrywa również tajemnice pism świętych dotyczące poprawnego wykonywania asan. Przedstawiona jest także metodologia tworzenia krótkich sekwencji asan dla określonej części ciała. Omawiane jest odpowiednie użycie przyrządów, w celu stosowania ich w przypadku fizycznych ograniczeń uczniów.

3. Anatomia i fizjologia

Praktyczna nauka asan jest pogłębiana poprzez odpowiednie zrozumienie funkcjonowania anatomii i fizjologii człowieka. Moduł ten obejmuje zajęcia uczące podstaw funkcjonowania układu kostnego, mięśniowego, oddechowego, nerwowego i sercowo-naczyniowego, ich uszkodzenia i regenerację, a także ezoteryczną anatomię, w tym czakry, nadi, pranę, granthi i bandhas.

Ta część programu jest nauczana za pomocą wirtualnej anatomii i modeli wraz z praktyką asan, aby zrozumieć, jak funkcjonuje każda część ciała, oraz w jaki sposób właściwa praktyka asan może zapobiegać i leczyć urazy.

4. Praktyka grupowa

Praktyka grupowa zawiera następujące elementy: praktyka asan grupowych, obserwacja, transkrypcje koncentrujące się na ćwiczeniu asan, ustawień, sekwencji oraz filozofii jogi, która dotyczy całego życia, zarówno na macie, jak i poza nią.

5. Nauka i praktyka w małych grupach

Uczestnicy zdobywają praktyczne doświadczenie w małych grupach, aby później mogli samodzielnie uczyć swoich uczniów właściwego ustawienia pozycji, równowagi i symetrii. Uczestnicy przekazują swoje opinie pozostałym kursantom, doskonaląc tym samym swe umiejętności nauczania jogi.

6. Nauka podstaw sanskrytu

Uczestnicy poznają sanskryckie nazwy i znaczenie asan. Omawiane są także sanskryckie szloki i ich znaczenie. Uczestnicy uczą się sanskryckich szlok  i recytacji sutr, prawidłowej wymowy i znaczeń, dotyczących praktyki jogi.

7. Zasady i praktyka pranajamy

Uczestnicy poznają znaczenie i metodologię prawidłowego oddychania. Omawiane są zagadnienia dotyczące prany, nadi i czakr wraz z nauką klasycznej pranayamy oraz zrozumienie, jak właściwy przepływ prany wpływa na ciało i umysł. Uczestnicy uczą się, jak korzystać z tej wiedzy, aby poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Jest także omówiona metodologia nauczania pranajamy.

8. Medytacja

Uczestnicy poznają podstawowe zasady medytacji i metody uspokajania umysłu. Poprzez codzienne zajęcia grupowe, uczniowie otrzymają empiryczne zrozumienie prawdziwego celu praktyki asan, która prowadzi do bez wysiłkowego stanu spokoju w ciele i ciszy w umyśle.

9. Ayurveda i odżywianie kliniczne

Omawiane są podstawy Ayurvedy i jej zastosowanie do codziennego życia, w tym dinacharya, konstytucje ciała, dieta dla konkretnych konstytucji i oczyszczające krije.

10. Rozwój umiejętności interpersonalnych

Dyscyplina jogi rozwija w uczestniku ważne umiejętności, by stał się dobrym nauczycielem. Podczas kursu uczestnik przechodzi trening głosu, rozwijania swe kompetencje, nabywa pewność siebie i komfort w nauczaniu jogi.

11. Joga jako biznes

Program obejmuje podstawy otwierania i tworzenia udanego biznesu w zakresie uczenia jogi.

METODOLOGIA NAUCZANIA I SZKOLENIA